Fundacja Machina Zmian Firma Więcej Piękna

Sylwia Nikko Biernacka

Szkolenie i doradztwo, Edukacja, Kultura, Dzieci i młodzież, Ekonomia społeczna i przedsiębiorczosć, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością, Rozwój lokalny, Samorząd

Gdańsk, Pomorskie, Edycja VIII

O sobie

Tworzę sztukę i buduję dom dla wysoko wrażliwych kobiet w sieci. Dzielę się tym co sprawia, że wrażliwość staje się darem, a przestaje być przekleństwem. Edukuję, kolażuję, rysuję i wędruję. Łącznikiem tych działań jest wrażliwość. To czuły punkt łączący moje zainteresowania: psychologię i sztukę.

​Moją misją jest: odpieprzyć się od siebie i żyć w autentycznej zgodzie ze sobą z korzyścią dla siebie, innych istot i świata.

Jestem Panią wielu talentów, która z niejednego martwego punktu wyruszyła po nowe. Tworzę sztukę, wspieram w rozwoju i staram się nie szkodzić.

Cztery lata temu zaczęłam rysować, choć wydawało mi się, że rysować nie umiem i odkryłam, że jestem kobietą z wysoką wrażliwością. Odetchnęłam z ulgą. Teraz tym poczuciem ulgi dziele się z innymi.

Pomagam kobietom z wysoką wrażliwością odkryć i zaakceptować swoją wrażliwość. Odnaleźć poczucie przynależności, odpocząć i ruszyć po nowe z odwagą.

Tworzę rysunki z obrysów kamieni znalezionych nad morzem. Do każdego rysunku dodaję cytat. Potem kamienie oddaję morzu.

Kolaże tworzę z archiwalnych fotografii plażowych, elementów grafiki znalezionej w sieci, własnych fotografii i stworzonej przez siebie grafiki. Do każdego kolażu zbieram historię (Punkt Zbierania Historii). Wszystko przetwarzam w duchu metody found footage, w której rzeczywistość przeplata się z fikcją.

Nie dotarłabym do tego punktu, gdybym osiem lat temu nie wyruszyła w samotną podróż wzdłuż Bałtyku. Od tego pierwszego kroku zaczął się społeczny ruch na rzecz dostępnych plaż. Pięć kobiet z niepełnosprawnością ruchu dzięki pieszym podróżom wzdłuż Bałtyku od 2012 do 2018 roku otrzymało wsparcie w postaci protezy lub aktywnego wózka. W Jastarni powstało pierwsze wejście na plaże według przygotowanych przez Fundację Machina Zmian rekomendacji. Więcej informacji o dostępnych plażach znajdziecie tutaj: www.440km.pl

Safar dar uatan – w sufizmie oznacza drogę powrotną do domu.

Osiem lat temu wyruszyłam w drogę powrotną do domu. O wędrowaniu i podróży jako metaforze zmiany napisano wiele i ja tej zmiany doświadczyłam. Bałtyk jest miejscem mojej osobistej mocy. Z Krakowa przeprowadziłam się do Gdańska, który stał się moim nowym domem #jestemzgdanska.

Jestem feministką, weganką, edukatorką i artystką. Używam feminatyw i nie przestanę. Moją religią jest czułość.

Moim wewnętrznym krajobrazem – plaża.

Skip to content