Ośrodek Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych

Urszula Żłobińska

Seniorzy, Dzieci i młodzież, Pomoc społeczna, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością, Rozwój lokalny, Kultura

Główczyce, Pomorskie, Edycja XIV

O sobie

Główczyce – to moja mała Ojczyzna –niewielka gminna miejscowość, w której żyję, wzrastam i rozwijam się praktycznie od urodzenia. Jest to czynnik, który pomaga w działaniach, ponieważ większość mieszkańców zna mnie od dziecka.
Od ponad 30 lat pracuję w pomocy społecznej, czyli mam stały kontakt z mieszkańcami Naszej Gminy.
Praca ta uświadomiła mi, jak wiele jest do zrobienia na rzecz społeczności lokalnej poza własną pracą.
Działam w Stowarzyszeniu GWIS, dzięki czemu mogę koordynować i realizować projekty z młodzieżą (głównie w ramach Programu Równać Szanse), z rodzinami (MRPiPS).
W ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, wraz z młodzieżą organizowaliśmy wiele imprez społecznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Jestem przekonana, że inwestowanie w Nasze młode pokolenia, które są Naszą przyszłością, jest nie tylko wskazane ale i niezbędne. Natomiast seniorzy będący Naszą historią, skarbnicą wiedzy i doświadczenia, stanowią integralną część współpracy z młodzieżą. Łączenie tych niby dwóch światów daje Im zadowolenie i satysfakcję.
Dla mnie natomiast jest pewnikiem, że działania te poprawiają Nasz mały świat na lepsze, a pomaganie łączy ludzi podobnie pozytywnie zakręconych.
Prywatnie lubię spędzać czas z rodziną, w azylu domowym. Od wiosny do jesieni w ogrodzie będącym oazą spokoju, wyciszenia i przemyśleń, zimą z ciekawą książką w dłoni.

Skip to content