Rekrutacja

Czy ten program jest dla mnie?

Do udziału w programie zapraszamy osoby, które chcą się rozwijać i czują, że potrzebują wsparcia w mierzeniu się z wyzwaniami w swojej działalności społecznej. Bardzo wierzymy w to, że obecnie liderki i liderzy bardzo potrzebują wzmocnienia oraz konkretnych narzędzi do budowania zespołu, wprowadzania zmiany, budowania wizji i kształtowania swojej lokalnej społeczności. W tych trudnych czasach tym bardziej chcemy dać liderom i liderkom wsparcie, poczucie sprawczości oraz miejsce w grupie osób aktywnych, działających, dzielących się swoim doświadczeniem. Musimy uczyć nowych rzeczy i tworzyć rozwiązania, które pomogą naszym społecznościom odnaleźć się w stale zmieniającej się rzeczywistości. A współpraca międzysektorowa jeszcze nigdy nie była tak bardzo istotna jak teraz.

Do programu zapraszamy osoby:
  • z min. dwuletnim doświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych;
  • z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;
  • wprowadzające znaczącą zmianę dla lokalnego środowiska; przeważnie w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

Program skierowany jest przede wszystkim do osób, które miały okazję zrealizować przynajmniej jeden projekt w ramach programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – ale nie tylko! Zapraszamy także osoby, które jeszcze nie realizowały żadnego programu PAFW.

Dzięki programowi:
  • Spojrzysz w nowy sposób na swoje działania – wyznaczysz cele i zobaczysz je w szerszej perspektywie, stworzysz przekonującą wizję
  • Wzmocnisz kompetencje, które pozwolą Ci skuteczniej działać – takie jak wystąpienia publiczne, delegowanie obowiązków, dawanie informacji zwrotnej, nauczysz się angażować innych, dowiesz się, jak skutecznie wprowadzać zmiany. Dowiesz się jak pracować online, z jakich narzedzi korzystać, jak na nowo zorganizować pracę, zespół i działania.
  • Lepiej poznasz siebie, koncentrując się przez rok na pracy nad swoim rozwojem rozpoznasz swoje możliwości i swój potencjał
  • Spotkasz grupę wyjątkowych, aktywnych osób z organizacji pozarządowych, samorządu, biznesu.
ZGŁOŚ SIĘ

Chcesz pracować tak, aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty?

Działasz w środowisku lokalnym, ludzie za Tobą podążają, dzięki Tobie pojawiają się nowe inicjatywy?    A może prowadzisz organizację pozarządową, jesteś radną/radnym, burmistrzem?

Weź udziału w wyjątkowym 12-miesięcznym, bezpłatnym programie, dzięki któremu Twoja działalność społeczna zyska nowy wymiar i energię.

Rozwijaj umiejętności

Ten program jest o odwadze stawania się liderem, liderką

Odkrywania swojej siły i ograniczeń w tej roli. Rozwijania umiejętności wprowadzania zmian dla ludzi i z ludźmi,
Spotykania i budowania relacji z osobami z różnych środowisk, o odmiennych poglądach

Agnieszka Szelągowska, szefowa programu Liderzy PAFW.

Izabela Sopalska-Rybak,
uczestniczka XV edycji
Zakończenie XVI edycji programu
Zlot Absolwencki w IX 2021 roku
program

Absolwenci i absolwentki o programie

Anna Ochman-Pasternak, liderka po XVIII edycji programu:

Od niezgody na to co dziś proponuje system edukacji przeszłam do działania i budowałam od zera społeczność rodzin edukujących domowo. Teraz prowadzę zespół placówek KAMPUS nowa edukacja, w którym uczy się ponad 150 dzieci od przedszkola po liceum i stale się rozwijamy. Stawiamy na relacje i rozwijamy u dzieci kompetencje. Do nauki podchodzimy holistycznie i praktycznie. Dzięki Szkole Liderów PAFW poznałam lepiej siebie i zyskałam kompetencje, by być lepszą, a przede wszystkim autentyczną osobą i liderką. Mam konkretną wizję rozwoju nowoczesnej edukacji i plany otwarcia kolejnych placówek. Wspieram liderów zmiany edukacyjnej oraz powstawanie nowych szkół na mapie Polski. Stale staram się utrzymać balans między tym co u mnie, a tym co w organizacji, bo mocna i zdrowa ja to stabilna i zdrowa organizacja.

Anna Tyszka, liderka po XVII edycji programu:

Program nauczył mnie dostrzegania „człowieka w człowieku”, również w sobie. Dzięki nowym kompetencjom potrafię tworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy i wzajemnego poznawania się różnych środowisk. Zrozumiałam, że przyjazna komunikacja i budowanie relacji międzyludzkich jest istotą moich działań liderskich – misją do spełnienia w każdym aspekcie mojego życia, w rodzinie, zespole, sąsiedztwie, grupie społecznej/odbiorców, wszędzie tam, gdzie pojawiam się pełniąc przeróżne role: liderki, animatorki, dyrektorki, sołtyski… Aktualnie świadomie korzystam z umiejętności przywódczych, aby z powodzeniem inicjować aktywność zespołów projektowych i lokalnych społeczności, przez co razem zmieniamy nasz kawałek świata na lepsze.

Paweł Romański, lider po XVIII edycji programu:

Program Liderzy PAFW pomógł mi zrozumieć zespół, z którym pracuję i podnieść poziom zarządzania. Dzięki niemu zbudowałem silny i zaangażowany zespół, w którym załoga czuje się potrzebna i samodzielnie realizuje wydarzenia dla społeczności lokalnej ukierunkowane na wsparcie rodzin dzieci z niepełnosprawnością.

Jakub Kasprzyk, lider po XV edycji programu:

Program Liderzy PAFW dał mi przede wszystkim większą pewność siebie. Odkryłem, że mimo tego, że działam w małej społeczności jestem tak samo ważny dla społeczeństwa jak osoba działająca na skalę międzynarodową. Dodatkowo program dał mi możliwość spotkania i poznania wielu wspaniałych osób. Z perspektywy czasu procentuje także każde zadanie, które dostawaliśmy na warsztatach. Pomagają mi one zarówno w pracy zawodowej, jak i w działalności społecznej.

Alicja Rymszewicz, liderka po XIV edycji programu:

Wzniesiesz się wysoko ponad dotychczasowe ograniczenia. Spojrzysz z dystansem na relacje, na konflikty. Będziesz świadomy/a, że wszystko jest procesem i ma swój początek i koniec. Będziesz umiał/a wpływać na ten proces. Będziesz znał/a swoje moce i będziesz wiedział/a, skąd je czerpiesz. Będziesz widział/a daleko. Twoje cele będą jasne. Będzie Ci towarzyszył spokój.

Hubert Barański, lider po XI edycji programu:

Jeśli uważasz, że jako lider umiesz wszystko najlepiej to to nie jest program dla Ciebie. Jeśli jednak masz wątpliwości, cały czas szukasz, wiesz że coś należałoby poprawić, to może okazać się, że uczestnictwo w tym programie odmieni Twoje życie. Nawet bardziej niż się tego spodziewasz.

Skip to content