O sobie

Radzyń Podlaski to miasto, o którego istnieniu nie wiedziałem przez połowę swojego życia. Może właśnie dlatego, kiedy już się o jego istnieniu dowiedziałem, postanowił moim życiem zawładnąć. Jest w tym coś pięknego i tragicznego jednocześnie. Uwierzcie na słowo, albo poznajcie mnie bliżej.
W Radzyniu znalazłem miłość mojego życia i wychowuję dzieci. Tu też mam najbardziej zagorzałych przeciwników politycznych.
W czasie kilkunastu spędzonych tu lat przez chwilę uczyłem w szkole i prowadziłem własną firmę. Kilka lat wspólnie z grupą znajomych prowadziłem stowarzyszenie "Stuk-Puk" zajmujące się animacją kultury w nieszablonowy sposób. Organizowaliśmy plenery, wystawy w przestrzeni miejskiej, pokazy filmów, kręciliśmy filmy, działaliśmy z młodzieżą.
Od 2011 roku wspólnie z żoną prowadzimy w Radzyniu Podlaskim Kawiarnię i Herbaciarnię Artystyczną "Kofi&Ti". Stworzenie tego miejsca pomogło nam zrealizować marzenie o przytulnym lokalu w którym będzie można spróbować dobrej kawy i ciasta, ale także zetknąć się z atmosferą jakiej w Radzyniu brakowało - kulturalną, rozwijającą i uczącą. I udało się. Dziś w kawiarni odbywają się regularne spotkania, warsztaty, pokazy filmów, dyskusje, wystawy, koncerty i inne wydarzenia. Można powiedzieć, że prowadzimy taki swój podziemny dom kultury :)
Społeczna aktywność pozwoliła mi w 2014 roku uzyskać mandat radnego rady miasta Radzyń Podlaski. W 2018 roku zostałem wybrany do rady Powiatu Radzyńskiego.
Więcej o mnie na
www.facebook.com/kawiarnia.kofiti
www.facebook.com/radnyjakubowski
i na profilu prywatnym.