O sobie

Od trzech lat mieszkam w Radzyniu Podlaskim, gdzie wspólnie z żoną Justyną - po ukończeniu studiów artystycznych w Lublinie - założyliśmy studio grafiki i ilustracji "3J". Zajmujemy się projektowaniem graficznym - książki, plakaty, czasopisma, a także ilustracje to nasz chleb powszedni.
W 2008 roku wspólnie z grupą znajomych i przyjaciół założyliśmy "Stuk-Puk" Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury. Kluczem miało być pukanie do drzwi, do głów, do ludzkiego zainteresowania kulturą i sztuką. Zajmujemy się animacją nieszablonowych działań kulturalnych, które nie mieszczą się w ofercie kulturalnych instytucji naszego miasta, a poprzez które udaje nam się przyciągać często ludzi zupełnie nie oswojonych z muzyką, filmem, czy sztukami pięknymi.
Od 2008 roku w każdy trzeci tydzień sierpnia organizujemy "Ramole" - Radzyński Przegląd 'Old' Filmów. W scenerii Pałacu Potockich, pod chmurką wyświetlamy najstarsze czarno-białe filmy. Co roku odwiedza nas łącznie kilkaset osób.
W 2009 roku zorganizowaliśmy Radzyńskie Spotkania Artystyczne "Szukamy Pikasa" podczas których 6 twórców skupionych w stowarzyszeniu zaprosiło 6 artystów z różnych miast Polski. Konfrontacja spojrzeń na nasze miasto pozwoliła wszystkim odnaleźć zupełnie nowe inspiracje.
W grudniu tego samego roku miała w Radzyniu miejsce premiera filmu "Dziadki-dziatkom. Pamiętnik ze Starego Radzynia", którego jestem reżyserem. W filmie ośmioro najstarszych mieszkańców miasta opowiedziało o tym jakim pamięta Radzyń swego dzieciństwa. Film spotkał się z ogromnym lokalnym zainteresowaniem. W marcu 2012 roku film został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie "UTW dla społeczności" jako przykład dobrego działania międzypokoleniowego w małej społeczności. Nagroda wręczana była radzyńskiemu UTW w obecności Premiera RP oraz Pierwszej Damy RP. Nagroda dodała nam motywacji do dalszych działań międzypokoleniowych. Na 2012 rok zaplanowaliśmy realizację drugiej części filmu.
Od 2011 roku wspólnie z żoną prowadzę w Radzyniu Podlaskim Kawiarnię i Herbaciarnię Artystyczną "Kofi&Ti". Stworzenie tego miejsca pomogło nam zrealizować marzenie o przytulnym lokalu w którym będzie można spróbować dobrej kawy i ciasta, ale także zetknąć się z atmosferą jakiej w Radzyniu brakowało - kulturalną, rozwijającą i uczącą. I udało się. Dziś w kawiarni odbywają się regularne spotkania z seniorami podczas których oglądamy i dyskutujemy o starych zdjęciach Radzynia, warsztaty dla młodszych i starszych, pokazy filmów, spotkania z ciekawymi osobami, dyskusje, wystawy i inne wydarzenia. Można powiedzieć, że prowadzimy taki swój prywatny mini-dom kultury :)
Więcej o mnie na
www.stuk-puk.art.pl [strona stowarzyszenia]
www.3jstudio.pl [strona mojego studia grafiki]
www.facebook.com/kawiarnia.kofitil [strona kawiarni]