O sobie

Jestem Inspiratorką, fotografką, trenerką i liderką społeczna. Potrafię obserwować i słuchać. W trudnych czasach nie rezygnuje tylko szukam sposobów do zmiany. Moją misją jest bycie czułą dla siebie i dla świata w jego różnych odcieniach. Staram się dobrze wykorzystać dany jej czas ograniczony. Nigdy nie zrezygnowałabym z morza, własnej ścieżki, medytacji i miłości. Uważam, że dbanie o swoje potrzeby wzmacnia siłę dzięki której, można pomagać innym.

Ukończyłam kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fotografię w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie, Uniwersytet Śląski w Opavie, Program Liderzy PAFW, VIII edycje, Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Jestem stypendystką Ministry Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2015 roku oraz uczestniczką programu IVLP w USA.

W 2007 roku założyłam Fundację Machina Fotografika, którą prowadzę do dziś. Misją Fundacji jest wzmacnianie zmian społecznych poprzez inspirowanie kobiet i męzczyzn poprzez działania artystyczne, rozwojowe i podróże do tego aby w pełni i na róznych prawach uczestniczyli w różnych sferach życia.

Do tej pory Fundacja zrealizowała 45 inicjatyw społecznych: szkolenia, warsztaty, doradztwo inspiracyjne dla kobiet, wykłady o sztuce, spotkania z artystkami i artystami, wernisaże. Trzy razy koordynowała odbywającą się na całym świecie akcję przeciwdziałania przemocy wobec kobiet w Krakowie (One Billion Rising/Nazywam się Miliard). Prowadzi działalność wydawniczą, realizuje fotograficzne sesje artmodowe według autorskiej formuły, w której moda jest narzędziem przekazu istotnych treści społecznych i kulturowych (publikacja m.in. w „Wysokich Obcasach”). Działania realizowane są w Polsce: Kraków (siedziba), Oświęcim (oddział) i na Wybrzeżu (Świnoujście–Piaski) oraz w Gdyni. W 2014 roku zrealizowaliśmy projekt wspierający współpracę pomiędzy kobietami z niepełnosprawnością ruchu i bez a także zmieniający perspektywę pracodawców w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej dostępnej dla osób z róznego rodzaju ograniczeniami sprawności. Od 2015 roku Fundacja realizuje projekt Wspólne rozmowy - plaże dostępne dla wszystkich, który powstał w opraciu o doświdaczenie wypracowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Absolwenckich PAFW, w ramach którego zorganizowaliśmy pierwsze na Pomorzu (Gmina Stegna) konsultacje społeczne z udziałem osób z niepełnosprawnościami, po których powstały rekomendacje do modernizacji wejść na plaże i publikacja podsumowująca naszą pracę.

Jestem również pomysłodawczynią projektu 440 km po zmianę. Idąc 440 km brzegiem Bałtyku wspieramy kobiety z niepełnosprawnością ruchu, zmieniamy polskie plaże tak aby były dostępne dla wszystkich, spełniamy podróżnicze marzenia, inspirujemy do zmiany.

Co roku dzięki naszej podróży pomagamy jednej kobiecie spełnić jej marzenie o samodzielnym poruszaniu się i aktywnym życiu poprzez przekazanie protezy lub wózka oraz poprzez zapewnienie wsparcia psychologicznego. Łączymy wsparcie protetyczne i sprzętowe z psychologicznym ponieważ wiemy jak ciężko jest powrócić do aktywnego życia osobie, która w wyniku wypadku lub choroby doświadcza utraty części ciała lub ograniczenia sprawności.

Wspólnie z samorządami nadmorskimi i osobami zamieszkującymi Wybrzeże organizujemy konsultacje społeczne, warsztaty, akcje oraz spotkania z udziałem różnych grup osób po to aby opracować plany modernizacji wejść na plaże, które będą zgodne z zasadami projektowania uniwersalnego, dostępnego dla wszystkich – także dla Ciebie.

Wzmacniamy obecność kobiet z niepełnosprawnością ruchu w przestrzeni publicznej poprzez organizacje spotkań z Ambasadorkami projektu (kobietami z różnego rodzaju ograniczeniami sprawności) na trasie podróży oraz organizacje warsztatów wzmacniających rozwój osobisty i zawodowy kobiet z niepełnosprawnością i bez. Wspieramy tworzenie i współprace kobiecych teamów liderskich.

W projekt angażują się osoby, którym bliska jest idea podróżowania brzegiem morza, spełniania swoich podróżniczych marzeń i pomagania. To dla Was powstał Klub 440 km po zmianę.

Zapraszam do współpracy!